
Krízistanácsadás
Az Önbizalom Mentorprogram egy általában 1 évig tartó kölcsönösen elkötelezett együttműködés kettőnk között, mely során közösen nyomonkövetjük az Ön önismereti-, magánéleti-, párkapcsolati- és karrierfejlődése mértékét. Ez idő alatt hetente-kéthetente személyesen találkozunk, illetve alkalmanként telefonon vagy online videóhívásban konzultálunk.
Mi az a folyamat, amin keresztül fogok menni? Mi fog velem történni?
A mentori együttműködés alapvető célja az, hogy a rendszeres feltáró beszélgetések és érzékenyítő gyakorlatok által fokozatosan egyre közelebb kerüljön Önmagához és előrehaladjon az önhitelességben. Önismerete növekedésével párhuzamosan a gátlásai és szorongásai csökkennek és megszűnnek, a tudatossága és a felszabadultsága pedig megnövekszik.
A konzultációs alkalmak megerősítik a kiteljesedett életélmény képességeit:
- érzékenyen felismerni és hitelesen kommunikálni a szükségleteit és a határait,
- gátlásmentesen adni és befogadni,
- szégyen és bűntudat nélkül igent vagy nemet mondani, valamint
- rugalmasan elfogadni az elutasítást.
Alkalomról-alkalomra mindig az éppen aktuális problémáival és konfliktusaival foglalkozunk (munkahely, magánélet, párkapcsolat, család, karrier, pénzügyek, hivatás, szex, stb.) és azok megoldására fókuszálunk.
Személyisége fokozatos fejlődését az élethelyzetei és érzelmi reakciói radikális változása jelzi majd.
Hogyan zajlik egy mentori találkozó?
Elsősorban beszélgetünk.
És azon belül számíthat meglepő és kijózanító élményekre. Magasra és mélyre. Könnyedre és nehézre. Részemről sok elfogadásra és óvatos konfrontációra. Önmaga részéről pedig őszinte meglepetésre, rácsodálkozásra és megrendülésre, olykor pedig felszabadító nevetésre vagy sírásra, majd végül elhatározásra és kikönnyülésre.
Beszélgetéseink során:
- felfedezi és szabadon megéli a tulajdonságait,
- megtapasztalja és elfogadja a gondolatait és az érzelmeit,
- felismeri az ismétlődő viselkedési hibáit és
- kioldja a konfliktusai mögötti érzelmi gátlásait.
Érzelmi gátlásai kioldására jelenetterápiás vizualizációt alkalmazunk, valamint egyéb fókuszgyakorlatokat, melyek során a kreatív képzelete, a saját teste, vagy az Önt körülvevő tárgyak segítségével teszi a térben láthatóvá a gondolatait és érzelmeit, hogy alaposan körbe tudja őket járni.
Kettőnk közti szituációs helyzetgyakorlatok segítségével pedig olyan elmaradt beszélgetésekre is sort keríthet képzeletben, amelyekhez a másik fél valamilyen oknál fogva már vagy még nem elérhető az életében.
Esetenként, ha igényli, a konzultációt stresszkezelő gyakorlattal kezdhetjük vagy zárhatjuk.
Hol zajlanak a találkozók?
A személyes találkozók helyszíne jelenleg egy XII. kerületi barátságos hangulatú rendelő.
Van lehetőség online alkalmakra?
Igen, van. A feltáró beszélgetések és a megoldásvizualizáció módszerei kiválóan alkalmazhatóak távkonzultáció keretében is.
Mennyi ideig tart egy alkalom?
A tanácsadás időtartama rendszerint 1 óra, de lehetőség van ennél rövidebb és hosszabb találkozóra is. A vizualizációs konzultáció időtartama jellemzően legfeljebb 2 óra.
Javaslom, hogy a találkozásaink előtt biztosítson Önmagának elegendő időt a ráhangolódásra és közvetlenül utána engedjen teret a feldolgozásnak is.
Mennyibe kerül?
- A tanácsadás díja: 15.000,- Ft/alkalom (1 óra).
- A vizualizáció díja: 30.000 Ft/alkalom (2 óra).
Van próba lehetőség?
Igen. Ha szeretné kipróbálni, hogy milyen élmény Önnek egy ilyen mentori találkozó, mielőtt elköteleződik, vagy egyszerűen csak egy bizonyos problémájával kapcsolatban szeretne kérni konzultációt, szívesen fogadom egyszeri/egyedi alkalomra is. Kérem, keressen meg, és egyeztetünk egy Önnek megfelelő időpontot.

Megoldásvizualizáció
A megoldásvizualizációs jelenetterápia (Vision Relax) forradalmi módszerrel segít feltárni és kijavítani a konfliktusaink hátterében meghúzódó tudattalan gátlásainkat és motivációinkat.
A konzultáció általában két óráig tart és két részre oszlik: egy rövidebb kognitív szakaszra és egy hosszabb érzelemvezérelt szakaszra.
1., A KONFLIKTUS BEAZONOSÍTÁSA: A beszélgetés elején röviden áttekintjük a hozott problémáját. Az Ön számára kívánatos részletességgel megoszthatja velem, hogy mivel akar aznap foglalkozni, mi az a zavaró érzelmi állapot vagy életesemény, amivel szembenéz éppen és amiben elakadást tapasztal.
Amennyiben ez az első vizualizációs vagy jelenetterápiás alkalma, akkor pár szóban én is elmondom a módszerrel kapcsolatos tudnivalókat – ami egyébként nagyjából egyezik az itt leírtakkal – és válaszolok a felmerülő kérdéseire.
2., MEGOLDÁSFÓKUSZ: Ezután legtöbbször úgy folytatjuk, hogy Ön kényelmesen elhelyezkedik a kanapén, én pedig mondok pár mondatnyi relaxatív szöveget, miközben Ön a megoldandó konfliktusra vagy kioldandó érzelemre fókuszál. Általában a relax szöveg végére automatikusan meg is jelenik az első történet a képzeletében, ami az aktuális helyzetét jelképezi. Ön megfigyeli a történetet, amit a kreatív képzelete alkot – és amit lát, azt elmondja nekem is, én pedig jegyzetelem.
Ha esetleg nem annyira vizuális típus, akkor simán csak beszélgetünk: én kérdezek, Ön pedig kedve szerint válaszol, s így alkotunk együtt egy történetet, amiben a főhős döntései és érzései az Ön elképzeléseit tükrözik majd.
Ezután a jelenet tartalmától, a főszereplő állapotától, a vele történő eseményektől és a reakcióitól függően haladunk vagy az adott történeten belül előre vagy hátra, vagy szükség esetén átugrunk egy-egy előzmény- vagy következményjelenetre.
A „történet-láncolat” végén mindig Ön találja meg és alkalmazza az Önnek éppen megfelelő megoldást. Ennek köszönhetően ismeri majd fel ezután azt is, hogy milyen hibás logika mentén jutott bajba, és hogyan fog tudni belőle továbblépni.
Ebből fakad a tulajdonképpeni terápiás hatás. A napi alkalmat csak akkor zárjuk le, ha Ön teljesen elégedett az elért eredménnyel.




Az a rossz érzés, amelynek a kioldása érdekében hozzám fordult, a konzultáció végére mindenképpen megszűnik. Egyrészt azért, mert megérti, hogy milyen korai traumatikus élmény vagy transzgenerációs hidelem okozta a problémáját, másrészt azért, mert felismeri a hibát, amelyet eddig elkövetett. És végül azért, mert azt is felismeri, hogy hogyan fog ezután másként viselkedni úgy, hogy az az Ön számára jó legyen.
Az oldás utáni lezáró beszélgetésben szívesen válaszolok az esetleges kérdéseire és megosztom az észrevételeimet.
Az alkalom utáni napokban, hetekben megfigyelheti majd, hogyan változik az élete, különös tekintettel a korábban zavaró problémára és a kioldott jelenségre adott reakcióira. Ez okozza majd Önben a végső megnyugvást, mivel ekkor érzékeli a saját bőrén a megoldása hatékonyságát.
Van lehetőség online alkalmakra?
Igen, van. A megoldásvizualizáció módszere kiválóan alkalmazható távkonzultáció keretében is.
Mennyibe kerül?
A megoldásvizualizációs jelenetterápia (Vision Relax) díja alkalmanként 30.000,- Ft.

Sétakonzultáció
Jó ötlet lehet olykor a konzultációt kivinni a négy fal közül.
Úton lenni szó szerint és jelképesen
„A séta az élet legemberibb életütemét fejezi ki. Aki sétál, nem akar eljutni sehová, mert ha célzattal és úticéllal ered útnak, már nem sétál, csak közlekedik. A sétáló útközben, minden pillanatban, megérkezett a séta céljához, mely soha nem egy ház vagy fatörzs, vagy szép kilátás, csak éppen ez a levegős és közvetlen érintkezés a világgal.” — Márai Sándor
Különös ereje van annak, amikor egyszerre kapcsolódunk a környezetünkhöz és önmagunkhoz. Olykor egy csendes lugas hív a gondolatainkban való mélyülésre, máskor pedig a tágas tér segít kifejeznünk felszabaduló érzéseinket.
„Ahogy a lelkünk beöleli lépteink közös ritmusát, az lassanként kioldja belőlünk a szabad közlést gátló fojtogató feszültségeket. Ez igazán nagy segítség olyankor, amikor az életünk nehéz élményeiről és helyzeteiről akarunk beszélni végre valakivel. Miközben több száz vagy ezer lépést tesznek lábaink a szó szerinti ösvényeken, megtesszük azt az egy jelképes lépést is, amely kivezet az elakadásunkból.” — Haas György
A konzultációs séta során alkalmazott szemlélet az ún. „ultrarövid-terápiás” módszertanok közé tartozik, ezért kiválóan alkalmas az elakadások akár egyetlen alkalom alatt történő kioldására.
Mire számítsak?
A sétakonzultáció egyebekben pontosan úgy zajlik, mint általában a mentori találkozó, azzal a különbséggel, hogy nem egy zárt térben ülve beszélgetünk, hanem a környező parkok fái között vezető ösvényeken sétálva.
A beszélgetés közben kérdésekkel segítek tágítani a lehetőséghorizontja spektrumát és átkeretezni az előrehaladását akadályozó negatív hiedelmeit. Egyes témákban szituációs párbeszédre hívom majd annak érdekében, hogy irányt találjon és beazonosítsa a lehetséges erőforrásait.
Alapvetően a séta folyamán is ugyanaz a célunk, mint bármely mentori konzultáción: önmaga felfedezése egy olyan őszinte légkörben, mely teret ad a teljes, önhiteles megnyílásra.
Ehhez pedig ugyanazzal a motívummal leszek jelen Önnek, mint amit az egyéni üléseinken megszokhatott: osztatlan és ítélkezésmentes figyelemmel, értő érdeklődéssel és megtartó elfogadással hallgatom.
Járt, s járatlan utakon
Legtöbbször intuitívan ráérzünk arra, hogy melyik útirány kedvez az érzéseink felszakadásának és a gondolataink felszabadult áramlásának. A terepviszonyok pedig gyakran az érzéseinket tükrözik: amikor lejtőn sétálunk lefelé (elengedés), amikor megpihenünk egy árnyas fa alatti padon (erőgyűjtés), és amikor kaptatunk felfelé egy lépcsőn vagy felkapaszkodunk egy meredek emelkedőn („van tovább”).
Hogyan készüljek?
Az időjáráshoz és a séta helyszínhez (Normafa közeli hegyvidéki utcák vagy természeti parkok) megfelelő öltözékkel és egy palack vízzel.
Mennyibe kerül?
A sétakonzultáció díja megegyezik a tanácsadás díjával, jelenleg 15.000,- Ft/óra, így például egy 3 órás séta díja 45.000,- Ft/alkalom (3 óra).

Távkonzultáció
A távkonzultáció (videó- vagy hanghívás) egy modern, utazási időt kímélő terápiás lehetőség.
Az önismereti konzultáció online formája – az analitikus és a vizualizációs módszerek esetén – hasonló légkörben és hatékonysággal zajlik, mint egy hagyományos alkalom.
Videó- vagy hanghívás?
A videóhívás előnye, hogy látjuk egymás nonverbális kommunikációs jelzéseit, ezáltal akkor is tudjuk, hogy mi történik épp beszélgetőpartnerünkben, amikor „csend van” a másik oldalon. Ez növeli az intimitásérzetet és a biztonságérzetet.
Az is előfordulhat, hogy valaki egyszerűen nem szereti a videóhívást. Ez is teljesen rendben van. Tapasztalatom szerint a konzultáció kiválóan tud működni hagyományos telefonon vagy online hanghíváson keresztül is.
Amennyiben a megfelelő bizalmi légkört már legalább egy személyes találkozásunk során megtapasztaltuk, akkor várhatóan gördülékeny természetességgel fogunk tudni együtt dolgozni a digitális térben is.

Hogyan készüljek?
A konzultáció idejére biztosítson magának csendes környezetet, ahol zavartalan nyugalomban érzi magát annyira, hogy meg tudjon nyílni a hívás közben. Amennyiben relaxációs vizualizációval dolgozunk, akkor jó, ha kényelmesen le tud ülni vagy feküdni úgy, hogy a szemét is be tudja hunyni. Figyeljen a készüléke akkumulátorának töltöttségére, videóhívás esetén pedig gondoskodjon stabil internet kapcsolatról.
A kihangosított hívások során olykor hajlamosak vagyunk nagyobb hangerővel beszélni, ami valamelyest az intim és sérülékeny légkör ellen dolgozik. Ezen segíthet, ha mikrofonos füllhallgatót használunk, így akár csukott szemmel és suttogva is beszélhetünk, ami növeli a befelé mélyülés lehetőségét.
Mennyibe kerül?
A táv­konzultáció díjai megegyeznek a személyes találkozó díjaival:
- A tanácsadás díja: 15.000,- Ft/alkalom (1 óra).
- A vizualizáció díja: 30.000 Ft/alkalom (2 óra).
Amennyiben további kérdése van, vagy szeretne időpontot foglalni, kérem, keressen az alábbi elérhetőségeim valamelyikén.